Blog

Ara 01

Makine Güvenliği

İş kazalarının sebepleri üzerine yapılan bir araştırmaya göre makinelerin sebep olduğu iş kazalarının oranı hiç de azımsanmayacak durumda olduğu görülüyor. Bu yazıda iş sağlığı ve güvenliğinde önemli bileşenlerden biri olan makine güvenliği konusunu değerlendirdik.
Devamı ...
Kas 06

İşyeri Hekimleri için E-Reçete

İşyeri hekimlerinde E-Reçete uygulaması yaklaşık bir yıldır kullanımda. Peki, nedir bu e-reçete? Bu yazıda işyeri hekimleri için e-reçete neyi ifade eder; kapsamı, içeriği, teknik ve hukuki gereksinimlerini inceledik.
Devamı ...
Eki 28

İş Sağlığı ve Güvenliği Sektör Analizi

İş Sağlığı ve Güvenliği(İSG) sektörünün temel aktörleri Ortak Sağlık Güvenlik Birimi (OSGB), İSG profesyonelleri ve sınırları kanunlarca tanımlanmış iş yerleridir. OSGB, İSG Hizmetleri yönetmeliği ile tanımlanmış; en son yasal düzenlemelere göre 1 işçinin dahi çalıştığı sanayiden sayılan ve sayılmayan her türlü iş yerine; iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı sağlayan kuruluşlardır. İSG profesyonelleri bireysel olarak da iş yerlerine danışmanlık yapabilirler.
Devamı ...
Eki 17

En Kullanışlı İSG Yazılımı

enİBYS, bulut teknoloji alt yapısına sahip tam kapsamlı bir İş Sağlığı ve Güvenliği Yazılımı hizmetidir. İş Sağlığı ve Güvenliği(İSG) sektöründe hizmet veren kuruluşlar ile serbest çalışan, bağımsız iş güvenliği uzmanları ve iş yeri hekimlerinin müşterilerini takip ederek kendi iş süreçlerini yönetebildikleri bir portaldır.
Devamı ...
Eki 12

İSG Yazılımı Nedir?

İSG yazılımları, temel olarak bir iş güvenliği uzmanı veya işyeri hekiminin görevlerini yönetmeye yarayan, tüm takip, planlama ve doküman hazırlama süreçlerini kolaylaştıran yazılımlardır.
Devamı ...
Tem 26

İBYS Nedir?

enİBYS, İş Sağlığı ve Genel Müdürlüğü’nün yetkili firmalar listesinde yerini aldı. Bakanlıkça belirlenen veri setlerine uygun olarak merkezi sisteme veri aktarımını sağlayabilecektir.
Devamı ...